• Kategorie
  • Szukaj
  • Balsam Szostakowskiego

 

Balsam Szostakowskiego – do picia i na skórę

Avilin Gastro do picia, płyn, 110 ml
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Mało
36.89
op Do przechowalni
Wyrób medyczny Avilin Spray to opatrunek z balsamu Szostakowskiego wskazany w leczeniu trudno gojących się ran. Jak działa Avilin spray na skórę? Po aplikacji na...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Mało
39.23
op Do przechowalni

 

Co to jest balsam Szostakowskiego?

Balsam Szostakowskiego to lepki, dobrze przylegający do skóry czy błon śluzowych płyn, którego recepturę stworzył chemik profesor Michaił Szostakowski 1939 roku. Produkt dobrze sprawdza się w opatrywaniu ran, oparzeń, odmrożeń, a także może być stosowany do picia w przypadku problemów ze strony przewodu pokarmowego, takich jak np. wrzody, zgaga.

Balsam Szostakowskiego ma właściwości regenerujące i może być stosowany zarówno na skórę, jak i do wewnątrz do picia.


Balsam Szostakowskiego do picia?

Po wypiciu balsam działa miejscowo, nie wchłania się, ale dobrze przylega do błony śluzowej przewodu pokarmowego i tworzy na niej „opatrunek” osłaniający i ochronny. Stosowany jest pomocniczo głównie w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy.


Balsam Szostakowskiego na rany?

W przypadku stosowania zewnętrznego, balsam tworzy na skórze warstwę ochronną, która wspiera gojenie. Ma też właściwości przeciwgrzybicze. Dzięki tym właściwościom balsam Szostakowskiego zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji.

Balsam Szostakowskiego – na co pomaga?

  • Trudno gojące się rany
  • Owrzodzenia
  • Oparzenia
  • Odmrożenia
  • Odleżyny
  • Stany zapalne skóry
  • Zgaga i refluks
  • Wrzody żołądka i dwunastnicy


Balsam Szostakowskiego – skład

 

Składnikiem balsamu jest eter poliwinylobutylowy, występuje też pod nazwami Polimer E, Vinilin, Polyvinox. Substancja ta powstała przypadkiem, gdy prof. Szostakowski próbował przeprowadzić syntezę nowej żywicy polimerowej.


Gdzie kupić i ile kosztuje Balsam Szostakowskiego?

Balsam Szostakowskiego możesz kupić bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych, dostępność w aptekach stacjonarnych możesz sprawdzić na stronie ktomalek. W wersji na skórę balsam Szostakowskiego występuje też w postaci sprayu Avilin – jest to dosyć wygodna forma aplikacji, ze względu na to, że balsam jest bardzo lepki i łatwo się upaćkać 😉. Aktualną cenę balsamu Szostakowskiego możesz sprawdzić na stronie apteki internetowej, w aptekach stacjonarnych informację o cenie balsamu uzyskach na miejscu lub telefonicznie.


Czym zmyć balsam Szostakowskiego?

Balsam nie rozpuszcza się w wodzie, jest rozpuszczalny w stężonym etanolu 96%. i tłuszczach. Substancji trudno pozbyć się z ubrań, dlatego dobrze uważać, żeby nie poplamić odzieży.