• Akneroxid 10%, żel, 50 g

37.94
op Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 24h/7 14.99
Kurier Inpost 14.99
Kurier (Pobranie) 19.99
Dostępność Mało

Działanie:

Akneroxid 10 ma postać żelu, jest lekiem o działaniu przeciwtrądzikowym do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek, który po zastosowaniu na skórę hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes, będących jedna z przyczyn powstawania trądziku pospolitego.

Wskazania: Trądzik pospolity.

Przeciwwskazania:

Leku Akneroxid 10 nie należy stosować: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną nadtlenek benzoilu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, ma uszkodzoną skórę, do oczu, na błony śluzowe, w okolicach ust, nosa lub oczu, na skórę suchą i łojotokową, u osób z atopowym zapaleniem skóry.

Działania niepożądane:

Po rozpoczęciu stosowania leku Akneroxid 10, w pierwszych dniach leczenia może wystąpić uczucie napięcia i niewielkie zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje podczas leczenia. Umiarkowane złuszczanie się naskórka utrzymuje się przez cały okres terapii. Gdyby nadmierne zaczerwienienie albo uczucie pieczenia utrzymywało się przez okres ponad pięć dni, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Po ustąpieniu tych objawów często można kontynuować leczenie, stosując lek w większych odstępach czasu. Stosowanie leku Akneroxid 10 może sporadycznie powodować nasilenie suchości skóry. W rzadkich przypadkach może wystąpić alergia kontaktowa. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy poinformować lekarza lub farmaceutę.

Dawkowanie:

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek Akneroxid 10 zwykle stosuje się raz lub dwa razy na dobę. W przypadku wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Leczenie można rozpocząć od stosowania leku zawierającego 50mg/g benzoilu nadtlenku. Pacjenci ze szczególnie wrażliwą skórą, początkowo powinni stosować lek Akneroxid 10 raz na dobę, przed ułożeniem się do snu. Po dokładnym oczyszczeniu skóry lek Akneroxid 10 nakłada się cienką warstwą na chorobowo zmienioną skórę. Leku nie należy nakładać na zdrową skórę. Po użyciu leku należy dokładnie umyć ręce. Średni okres leczenia wynosi 4 do 10 tygodni.

Interakcja: -

Substancja czynna: Benzoylis peroxidum

Podmiot odpowiedzialny: Almirall Hermal GmbH - Niemcy

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.